Імеретинський шафран - прекрасна пряність з чорнобривців

Оригінальні спеції
пелюстки чорнобривців
23 (5)

Рецепт приготування

Імеретинський шафран - прекрасна пряність з чорнобривців.

Зафаран (имеретинский шафран) - пряність з пелюсток чорнобривців. Назва походить від імені місцевості в Західній Грузії - Імереті. Другою частиною назви - «шафран» - спробували підкреслити схожість прянощі до цього крокусним шафраном. Обидва шафрану мають квітковий аромат і фарбувальні властивості, насправді аромат у цих рослин абсолютно різний, і вони не взаємозамінні. Це абсолютно різні прянощі.

Імеретинський шафран має дуже сильний аромат, його дуже обережно потрібно додавати в страви.
‣ Шафран виходить шляхом висушування і перемелювання квіткових пелюсток чорнобривців.
У Грузії чорнобривці вирощують в промислових масштабах.

Приправу з чорнобривців використовують в кулінарії багатьох країн вже протягом декількох століть, крім Грузії, в країнах Латинської Америки: у Аргентині і Чилі. Чорнобривці вихідці з Американського континенту, вони ростуть від Нью Мексико до Аргентини. Використання чорнобривців в якості спеції почалося в Центральній Америці, а потім її відкрили в інших країнах.

Імеретинський шафран володіє гіркувато-медовим смаком і з фруктово-пряно-квітковим ароматом. У грузинській кухні це дуже популярна пряність, її додають до багатьох страв, особливу пікантність він надає різним соусом. Застосовується як харчовий барвник для сиру, масла, напоїв, кексів, печива, мусів, соусів і кремів. Імеретинський шафран відмінно доповнює страви з м`яса, риби, птиці і рису. Овочевими, бобовим і грибним закусками, супів і різних соусів надає особливий аромат і смак. З імеретинським шафраном плов або страви з волоськими горіхами буде має незвичайний смак і аромат!

Настій квіток чорнобривців додають в випічку, соуси і бульйони. Пелюстки чорнобривців можна заварювати і пити як чай.

Імеретинський шафран кардинально змінює смак і аромат страв, привносячи в нього яскраві нотки, його допомогою можна творити кулінарні шедеври.

Не варто замінювати имеретинский шафран куркумою, сафлором або крокусним шафраном. Це різні прянощі, які надають стравам різні смакові відтінки і пахощі.

Всі рецепти