Сушена полуниця. два способи

Заготовки на зиму
полуниця
12 (5)

Рецепт приготування

Сушена полуниця - оригінально і корисне ласощі. Володіє насиченим смаком і є потужним антидепресантом. Застосовується в кулінарії, косметології, народній медицині.

У сушеної полуниці дуже багато вітамінів: С, РР, А, Н, В1, В2, В3, В9 і широкий спектр мінералів: натрій, калій, бор, залізо, сірка, магній, марганець, йод, кальцій. У складі є ефірні масла, пектини, хінна і яблучна кислоти.

У сушеному вигляді полуниця не втрачає корисні властивості, посилюється концентрація органічних речовин і пектинових кислот.

Сушена полуниця, яка приготовлена ​​самостійно - це дуже корисний продукт. Для сушки полуниці можна застосувати різні способи: розкласти на сонці, використовувати духовку або електросушарка для овочів.

Полуницю помити, висушити, розрізати навпіл або слайсами, якщо ягоди великі.

Викласти ягоди на деко, застелене папером для випічки. Сушити в духовці при температурі 60-80 ° С 2-3 години, дати охолонути і повторно просушити в такому ж режимі ще 2-3 години.

Аналогічно сушимо в електросушарці, викладаємо частини полуниці на піддони і сушимо 7-8 годин.

Висушені ягоди скласти в скляну банку і зберігати в темному і сухому прохолодному місці.

Сушена полуниця не втрачає своєї корисності два роки.

Сушену полуницю додають в чай ​​і компоти з сухофруктами. Використовують як інгредієнт в кексах, морозиві та інших десертах.

Якщо сушені ягоди подрібнити виходить ароматна кондитерська пудра, яку застосовують в кашах або молочними продуктами: сиром, йогуртом, вершками.

Всі рецепти